Bal gimnazjalny 15.06.2018

BAL  GIMNAZJALNY 2018

Nadszedł czas na kolejny Bal Gimnazjalny – tegoroczny odbył się w piątek, 15 czerwca 2018 r. W tym roku młodzież naszej szkoły miała okazję bawić się w Restauracji Malibu w Prabutach. Uroczystość rozpoczęła się serdecznym powitaniem rodziców, nauczycieli oraz najważniejszych uczestników – uczniów klas trzecich, przez Panią Dyrektor.

W tym roku szkolnym ze swoimi wychowankami żegnają się : p. Joanna Łukowa (3a), p. Anna Puścion (3b), p. Bożena Dołęgowska (3c) oraz p. Urszula Jurek (3d).

Chwilę wzruszeń i sentymentalnych wspomnień przerwał cytat – zaproszenie z „Pana Tadeusza” (Księga XII) , czylitaniec-towarzyski

„Poloneza czas zacząć. – Podkomorzy rusza
I z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza,
I wąsy podkręcając, podał rękę Zosi,
I skłoniwszy się grzecznie, w pierwszą parę prosi”.

Więc ruszyli do tradycyjnego, staropolskiego poloneza, którego nauczyła ich p. Edyta Kowalska. Tańce trwały do późnych godzin wieczornych, na sali słychać było głosy zadowolenia ze wspólnej zabawy i nutki żalu, że więcej w takim gronie już się nie spotkamy…

Zapraszamy do Galerii

Administrator

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.