Klub dobrej rozmowy

W dniu 30.11.2017 r. odbyło się pierwsze spotkanie, którego cele były następujące:

• zapoznanie z pomysłem założenia i prowadzenia Klubu dobrej rozmowy.
  • ustalenie czy grupa chce założyć Klub dobrej rozmowy.
  • zapoznanie z publikacją „Punkty widzenia Klub dobrej rozmowy”.

W spotkaniu wzięło udział 10 uczniów z klas VII SP i II-III Gimnazjum.

Propozycja założenia Klubu wyszła od edukatorów i edukatorem Centrum Edukacji Obywatelskiej realizujących projekt „Rozmawiajmy  o uchodźcach”. Głównym celem tej inicjatywy jest:

• oddanie młodzieży głosu i zachęcenie do poruszania w rozmowach tematyki migracji i uchodźstwa w kontekście wyzwań współczesnego świata,
  • wsparcie uczniów i uczennic w doskonaleniu umiejętności argumentowania, wymiany opinii, słuchania tego, co mają do powiedzenia osoby o różnych światopoglądach, także innych od naszego.

Cele Klubu dobrej rozmowy:

• danie przestrzeni do podjęcia rozmów na temat sytuacji uchodźców i uchodźczyń oraz współczesnych migracji, niezależnie od tego, jakie są poglądy rozmówców w tej sprawie,
  • umożliwienie bliższego poznania się w grupie,
  • ułatwienie pozostania w dobrych relacjach niezależnie od poglądów jej członków i członkiń.

Na początek odbędą się 3 zajęcia realizujące tematykę proponowana przez edukatorów CEO, a docelowo chcemy, aby taki klub działał i animował na terenie szkoły akcje służące zarówno rozmowie jak i słuchaniu się nawzajem. Zobaczymy czy grupa uczniów zgłosi akces prowadzenia takiego Klubu.

Zajęcia prowadziła Mariola Romel-Kosiedowska. W zajęcia uczestniczyła opiekunka Samorządu Uczniowskiego Monika Baranowska-Piasek.

Zapraszamy do Galerii

Administrator